Modern technology gives us many things.

Swift Mobil Uygulama Kurgulama Dili Öğrenmek

Akıllı cep telefonlarının kullanımının yaygınlaşması ve bununla birlikte mobil uygulamaların hayatımızda daha fazla yer alması sonrasında; mobil uygulama geliştirmek için ortaya birçok yazılım dili çıkmış ve bu diller arasında en çok dikkat çekenlerden birisi de Swift mobil uygulama tasarım dili olmuştur.

Swift yazilim dili

Swift Yazılımı Nedir?

Swift yazılımı; Apple tarafından geliştirilmiş, Objective-C dili kullanılarak ortaya çıkarılmış, IOS ile Mac-OS X  işletim sistemlerine mobil uygulama geliştirmek için kullanılan bir yazılım dilidir. Burada özellikle belirtmek gerekir ki; Swift yazılımıyla sadece IOS ve Mac OS X için uygulama geliştirilebilir. Android işletim sistemi kullanan akıllı cep telefonları için Swift ile uygulama geliştirilemez. Bunun farklı yazılım dillerinin kullanılması gerekir.

Swift Öğrenmek İstiyorum !

Swift yazılım dilinin özellikle Apple işletim sistemlerine özgü olması, birçok yazılımcıyı / yazılımcı adayını cezbeden bir durumdur. Dolayısıyla öğrenmek ve uygulama geliştirmek isteyen kişi sayısı çoktur. Swift öğrenmek istiyorum diyen okurlarımız için hemen güzel ve iyi şekilde hazırlandığını değerlendirdiğimiz online dersleri de paylaşalım.

Anlatan : Edelkrone

Anlatan : Batuhan Saygılı

Anlatan : Muhammed Karakul

Swift ile sadece Apple işletim sistemlerine özel mobil uygulamalar geliştirebileceğinizi belirtmiştik. Peki; Mobil Uygulama Geliştirebileceğiniz 8 Yazılım Dili konulu bölümü de ziyaret ederek alternatifleri öğrenmek ister misiniz ?

89%
Awesome

JavaScript Yazılım Dili

JavaScript sizce kaç yıldızı hak ediyor ?

  • Öğrenim Kolaylığı
  • Masraf / Maliyet
  • Topluluk
  • Kullanım Yaygınlığı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla