Modern technology gives us many things.

Opencart Sistemi Nedir Kullanımı Nasıl?

Opencart, PHP temelli ve yine MySQL veri tabanı olan açık kaynak kodlu bir sistemdir. Kullanıcılar tarafından geliştirilebilir. Günümüzde kullanımı yaygındır. Opencart nerelerde kullanılır, nasıl öğrenilir, vs. gibi konularla sırasıyla devam edelim.

opencart nedir

Opencart ile Ne Yapılır?

Opencart sistemi, e ticaret sitesi tasarımı üzerine kurgulanmış bir sistemdir. Gerek ülkemizde ve gerekse de dünya genelinde Opencart sistemi ile hazırlanmış on binlerce e ticaret sitesine rastlamak mümkündür. Ayrıca geliştirici ekip tarafından sürekli olarak yeni eklentiler sunulmakta, sistemin gelişmesi ve topluluğun büyümesi için çalışmalara devam etmektedir.

Kod Bilmeyenler E Ticaret Sitesi Yapabilir

Opencart sistemi, tıpkı WordPress sistemi gibi herhangi bir kod bilgisine gerek kalmadan, e ticaret sitesi oluşturabileceğiniz en istikrarlı, stabil çalışan sistemlerden birisidir. Ancak arka planda bir takım müdahaleler yapılmak istendiğinde, bu durumda belirli düzeyde kod bilgisine ihtiyaç duyulacaktır. Yine de mevcut tasarım itibariyle başlangıç, orta, üst düzey e ticaret sitelerinin hepsinde kullanılabilir. Ödeme sitemleri eklenebilir, XML sistemi kullanılabilir, hazır temalar ile görsel anlamda birçok farklı görünüm kazandırılabilir.

Open Cart Ücretli mi?

Opencart ile web sitenizi tasarlamak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Mevcut Opencart dosyalarını sitenize yükleyerek anında e ticaret sitenizi herhangi bir ücret ödemeden kurabilirsiniz. Küçük bir not olarak belirtecek olursak; yine tıpkı WordPress’te olduğu gibi biraz daha profesyonel bir takım hizmetler alınmak istendiğinde, ücretli eklentiler ve temalardan faydalanılabilir.

Open Cart Nasıl Öğrenilir Online Kurslar

Genel anlamda Opencart sisteminin ne olduğu konusunda fikir edinmek adına aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz. Bunun haricinde paylaşacağımız Opencart Dersleri video serisi ile bir Opencart uzmanı da olabilirsiniz. Opencart konusunda küçük bir hatırlatma yapalım. Opencart sistemi ile harikalar yaratan e ticaret siteleri olduğunu, dolayısıyla Opencart ‘ın hafife alınmaması gerektiğini de söylemiş olalım.

Anlatan : Limonhost

Anlatan : İskender Türklü

Anlatan : Kolay Video Dersleri

Eğer amacınız bir E ticaret sitesi yapmaksa, bunu da başka bir alternatif olan PHP yazılım dili ile yapmayı düşünüyorsanız, PHP Nedir ve Nasıl Öğrenilir konulu yazımıza da göz atmanızda yarar olduğunu da belirtelim.

88%
Süper!

Opencart Sistemi

Opencart sistemi ile kusursuz e ticaret siteleri yapılabilir mi ?

  • Öğrenim Kolaylığı
  • Masraf / Maliyet
  • Topluluk
  • Kullanım Yaygınlığı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla