Modern technology gives us many things.

JavaScript (JS) Nedir Öğrenmek İçin Ne Yapmalı

JavaScript, prototio tabanlı,birinci sınıf fonksiyonlara ve dinamik türlere sahip, betik bir programlama dilidir. Bu programlama dili, nesne yönelimi, imperatif ve fonksiyonel programşama prensibini benimsemiştir. Yaygın olarak web tarayıcılarında kullanılan JavaScrip, yazılan istemci tarafı betikleri sayesinde tarayıcı ile kullanıcı arasındaki etkileşimi sağlamaktadır. Bu etkileşimlerden birkaçı; tarayıcının kontrol edilmesi, asenkron bir şekilde sunucu ile iletişime geçmesi, web sayfasının içeriğinin değiştirilmesi gibi bir takım etkileşimlerdir. JavaScript, Node.js vb. platformlar sayesinde sunucu tarafından da kullanılmaktadır.

JavaScript ve Java Arasındaki Fark Nedir?

JavaScript ve Java arasında; isimleri, yazım şekilleri ve standart kütüphanelerindeki benzerlikleri dışında herhangi bir bağlantı yoktur. Bu iki dilin semantikleri ciddi anlamda farklılık göstermektedir.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/JavaScript

JavaScript Nasıl Öğrenebilirim?

Günümüzde, JavaScript vb dillerin öğrenimleri oldukça kolay olmaktadır. Evinizden online bir şekilde derslere katılabilir ve bu dersler sayesinde JavaScript dilini öğrenebilirsiniz. Sizler için YouTube üzerinden olan JavaScript derslerinden 3 tane seçtik.

fehmiuyarnet

7.24 B aboneye sahip olan fehmiuyarnet kanalının JavaScript dersleri;

Yakın Kampüs

Yakın Kampüs kanalı, 145B abone sahip ve JavaScript konusunda gayet sade ve anlaşılır bir ders olanağı sunuyor. İşte o dersler;

Web Odası

Youtube Web Odası kanalı 25.5 B aboneye sahip olmakla birlikte HTML/CSS/JavaScript derslerini ücretsiz bir şekilde sunuyor. İşte o dersler;

PHP Nedir Nasıl Öğrenilir konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

80%
Harika

JavaScript Yazılım Dili

JavaScript sizce kaç yıldızı hak ediyor ?

  • Öğrenim Kolaylığı
  • Masraf / Maliyet
  • Topluluk
  • Kullanım Yaygınlığı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla