Modern technology gives us many things.

HTML 5 Nedir ? Örnek Dersler

İnternet’in çekirdek teknolojilerinden olan HTML işaretleme standardının beşinci sürümüdür. HTML5 şu anda Internet Explorer, Opera ve Mozilla Firefox tarayıcılarının en son sürümleri tarafından tam olarak desteklenmesede çalışmaktadır. HTML5 (Kısaca H5), Google Chrome ve Safari tarayıcılarının en son sürümleri üzerinde deneme aşamasında olsa dahi diğer tarayıcılara göre, çok daha yi çalışmaktadır. Günümüzde kullanılan HTML 4.1 sürümü, CSS desteğiyle ne kadar düzenli ve sağlam bir şekilde kodlansa da, yine fazladan yazılan kodların fonksiyonlarının çalışmasında problem yaşanabiliniyor. H5, bu vb problemlere odaklanarak geliştirilmektedir.

HTML5’i Nasıl Öğrenebilirim?

Diğer kod yazma programları gibi HTML5’in de bir çok online ve fiziki eğitimi vardır. Ancak bizlerin tavsiyesi; HTML5 kodlarını yazdığınız probramın, fiziki derslerini almaktansa, önce online derslere göz atmanızdır. Bu online dersleri Udemy Academy ve YouTube gibi mecralarda bulabilirsiniz. Sizler için YouTube üzerinden verilen, HTML5 derslerinin 3 tanesini bulduk. İşte o dersler;

Anlatan : fehmiuyarnet

Yazılım dilleri hakkında eğitimler veren YouTube fehmiuyarnet kanalı, oldukça sade ve anlaşılır bir dille HTML5 dersleri vermektedir.

Anlatan : Yakın Kampüs

YouTube üzerinde, online kodlama eğitimlerini aktif olarak veren kanal, HTML5 dersleri de vermekte. O dersler;

Anlatan : freeCodeCamp.org
freeCodeCamp.org kanalı, yabancı bir kanaldır. Yabancı bir kanal olmasına rağmen yazımıza eklememizin nedeni ise, oldukça detaylı ve iyi bir şekilde HTML5 dersleri vermesidir. İngilizce bilenlerin bu dersleri izlemesini öneririz.
İşte o ders;

JavaScript Nedir ? Nasıl Öğrenilir ? konulu yazımızı da inceleyebilirsiniz.
81%
Harika !

HTML5 Yazılım Dili

HMTL 5 Yazılım dili hakkında senin oyun nedir ?

  • Öğrenim Kolaylığı
  • Masraf / Maliyet
  • Topluluk
  • Kullanım Yaygınlığı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla