Modern technology gives us many things.

Delphi Nedir Öğrenmek İçin Ne Yapmalı?

Delphi programlama dili nedir, kim tarafından geliştirilmiştir, hangi alanlarda kullanılır hemen inceleyelim.

delphi programlama dili nedir

Delphi Programlama Dili Kısaca Nedir?

Delphi programlama dilinin temeli Pascal dilidir. Özellikle nesne yönelimli olan Delphi Programlama Diline, Turbo Pascal dilinin görsel sürümü de diyebiliriz. Delphi; nesne, katılım, sınıf, overloading (fonksiyon aşırı yükleme) gibi temek nyp tekniklerini ve fazlasını içeren, esnek ve güçlü bir programlama dilidir.

Delphi Geliştiricileri Kimlerdir?

Win32 ve .NET platformları üzerinde yazılım geliştirmeye olanak sağlayan Delphi, Borland tarafından geliştirilmektedir. GNU/Linux platformu üzerinde de geliştirme imkanı sağlayan Kylix adında bir sürümü de mevcuttur.

Delphi programlama dilinin temeli nesne yönelimli olduğundan dolayı, eklenen bütün nesnelerin kodlarını oluşturur. Bu kodları, “Unit”ler içerisinde barındırır.

Delphi Programlama Dilini Nasıl Öğrenirim?

Delphi programlama dilini fiziki kursların yanı sıra internet üzerinden verilen eğitimler sayesinde de, evde oturduğunuz yerden öğrenmeniz mümkündür. İnternet üzerinde Udemy Academy, YouTube vb. mecralarda öğrenebileceğiniz Delphi programlama dilinin birkaç dersini sizler için derledik. İşte o YouTube üzerinden katılabileceğiniz Delphi Programlama Dili Dersleri;

Anlatan: Abdullah Ilgaz

Anlatan: Web Akademi

Anlatan: Serhad Bahadır Tekkol

Delphi programlama dilinin yanı sıra diğer programlama dilleri ve bu dillerin eğitimleri için Yazılım Dilleri bölümümüzü inceleminizi tavsiye ederiz.

82%
Muazzam

Delphi Dili

Delphi yazılım dili ve yapabildikleri için sizce kaç yıldızı hak ediyor?

  • Öğrenim Kolaylığı
  • Masraf / Maliyet
  • Topluluk
  • Kullanım Yaygınlığı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla