Modern technology gives us many things.

CSS Kod Yazılımı Nedir Nasıl Öğrenilir?

CSS hakkında genel bir tanım yapacak olursak HTML kodları ile yapılamayan birçok şey CSS ile yapılabilmektedir. Bunlar; sitenin arkaplan resmi, renk ya da boyut olarak belli bir öğeyi veya sayfanın konumunu belirleme ve birçok işlemi HTML kodlamalarında yapamıyorken, CSS yardımı ile yapabilmekteyiz.

CSS nedir nasil ogrenilir

CSS ve Kodlama

CSS kodlaması yapılırken bir takım dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Bu unsurların başında CSS kodlarını, HTML kodlarının içine yazmaktır. Tüm farklı programlamalarda olduğu gibi Netspace ile Internet Explorer bu tarz işlemlerde birbirlerinden farklı açılardan bakarlar. Bu durum, yazdığınız CSS kodlarının birisinde çalışırken diğerinde çalışmama ihtimalini doğurur. Bundan dolayı CSS kodlarınızı yazarken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu, bu iki tarayıcınında desteklemesidir.

CSS Kod Yazmayı Nasıl Öğrenebilirim?

CSS kod yazımı hakkında birçok kitap ve makale bulunmaktadır. Bu kitap ve makalelerin haricinde, online ortamlarda sanal derslerde mevcuttur. Udemy Academy, YouTube gibi mecralardan CSS Kod Yazma derslerini izleyebilir ve CSS Kodları yazmaya başlayabilirsiniz. Sizler için birkaç tane dersi derledik. İşte o dersler;

Anlatan: Uygula Öğren – Web Tasarım ve Yazılım Dersleri

Anlatan: Emrah Yücel

Anlatan: Prototurk

HTML5 kod yazımı hakkında olan yazımızın da dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz!

80%
Muhteşem !

CSS Yazılım Dili

CSS yazılım dili hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

  • Öğrenim Kolaylığı
  • Masraf / Maliyet
  • Topluluk
  • Kullanım Yaygınlığı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla