Modern technology gives us many things.

1 Milyon Yazılımcı Projesine Nasıl Kayıt Olunur?

21/04/2020 tarihinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya; “1 milyon istihdam kampanası” altında, 1 milyon yazılımcı yetiştirerek bu yazılımcılara eğitim ve iş olanakları sağlayacakları yönündeydi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK, yaptığı açıklamada, bir platform kurduklarını ve bu platform üzerinden online eğitimlerle, kayıt olanlara eğitim vereceklerini açıkladı.

1 Milyon İstihdam Projesine Nasıl Kayıt Olunur?

1 milyon istihdam projesi altında yetiştirilecek olan 1 milyon yazılımcının, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı 1 Milyon İstihdam platformuna kayıt olmaları gerekmektedir. Bu projeye Kayıt Olmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

T.C. Hazine ve Maliye  Bakanlığı 1 Milyon İstihdam sitesine giriş yaptıktan sonra, Giriş Yap butonunun hemen altında bulunan Kayıt Ol butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Kayıt Ol butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan bu ekranda, ne tür T.C. Kimlik Kartı ile kayıt yapacağınızı seçerek İleri butonuna tıklamanız gerekmekte. Bu seçenekler; Eski Kimlik Bilgileri ile Kayıt ve Yeni Kimlik Bilgileri ile Kayıt olarak ikiye ayrılmakta.

Bir Milyon Yazılımcı Başvuru Formu

Karşınıza çıkan bir milyon yazılımcı başvuru formunu doldurmanız gereklidir.

Yeni Kimlik Bilgileri ile Kayıt;

Karşınıza çıkan ekranda, T.C. Vatandaşlık Numaranızı ve Kimlik Kartınızın Seri Numarasını girmeniz gerekiyor. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra İleri butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Eski Kimlik Bilgileri ile Kayıt;

Eski Kimlik Bilgileri ile Kayıt yaptıracaksanız, karşınıza çıkan ekranda gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurduktan sonra İleri butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Gereken o bilgiler;

T.C. Vatandaşlık Numarası

Cilt No

Aile Sıra No

Sıra No

Kayıt işleminin en önemli kısmı, Kullanıcı Kayıt kısmıdır. Bu kısımda, sizlere gelecek olan şifre, projeye kabulünüz ve benzeri bilgilendirmelerin geleceği yolların (e-posta adresi, telefon numarası gibi)  bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Bu alanda kırmızıyla da belirtildiği üzere; tüm bilgilendirmeler e-posta adresinize iletilecektir. Bundan dolayı geçerli ve kullandığınız bir e-posta adresi girmeniz, oldukça önemlidir.

Bu kısımda sizlerden istenen bilgiler;

E-Posta Adresi:

Cep Telefonu:

Yaşadığınız Şehir:

Çalışma Şekliniz:

Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra, Kayıt Ol butonuna tıklamanız yeterlidir.

Kayıt Ol butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesinde beliren yeşil kutunun içerisinde belirtildiği üzere, kayıt işleminiz tamamlanmıştır. Sisteme kaydettiğiniz e-posta adresinden sizlere en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.

CV lere Otomatik İşlenecek

Bir Milyon Yazılımcı projesi kapsamında; sistem üzerinden alacağınız tüm dersler ve bu derslerdeki faaliyetleriniz sistem tarafından kayıt edilerek, CV ‘nize işlenecektir. Bu CV lere ise; şirketler otomatik olarak erişebilecek, bu program kapsamında kendinizi nerede ne kadar geliştirdiğinizi görebilecektir. Dolayısıyla kesinlikle projeye kayıt olan adayların, derslerin takibi, vs. gibi konularda ciddi bir şekilde planlı olarak devam etmesi kendilerinin faydasına olacaktır.

Bir Milyon Yazılımcı Projesi Onay Maili Gelmiyor

Genel olarak okurlarımızdan bu yönde bir hata aldıkları ve dolayısıyla kayıtları tamamlayamadıkları yönünde şikayetler geliyor. Projenin henüz yeni açıklandığı, dolayısyla ani bir yüklenmenin söz konusu olma ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde kayıt sistemi tamamen oturacak ve problemsiz bir şekilde kayıtlar devam edecektir.

İzolasyon kapsamında evimizde geçireceğimiz bugünlerde Bir Milyon Yazılım Projesi ile kendimizi bir alanda geliştirebilir ve bu anlamda kariyer yapabiliriz.

Bu eğitime kayıt yaptırmak için; https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login linkine tıklayarak, aşağıda açıklayacağımız adımları uygulamanız gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla